POLSKA FEDERACJA HODOWCÓW BYDŁA i PRODUCENTÓW MLEKA

KONTAKT


Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka

ul. Żurawia 22 lok. 101, 00-515 Warszawa | tel. 22 502 33 43, fax 22 502 33 44 | pfhb@pfhb.pl

NIP 527-24-06-693, REGON 011149274 – Podmiot wpisany w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000112165

Sekretariat – Monika Ligorowska | tel. 22 502 33 43, fax 22 502 33 44 | sekretariat@pfhb.pl

 

 

Dział Oceny

Wydział Oceny

ul. Żurawia 22 / lok. 101, 00-515 Warszawa | tel. 22 502 33 40, 22 502 33 47, fax 22 502 33 39

Kierownik Wydziału Oceny – Danuta Radzio | tel. 22 502 33 99, tel. 22 502 33 47 | d.radzio@pfhb.pl

 

REGION OCENY – Parzniew
ul. Przyszłości 1, 05-804 Pruszków | tel. 22 312 48 00, fax 22 312-48-32 | parzniew@pfhb.pl

– Oddział w Białymstoku z/s w Jeżewie Starym – Jeżewo Stare 30, 16-080 Tykocin | tel. 85 741 42 60, fax 85 741 33 11 | bialystok@pfhb.pl

– Oddział w Łodzi z/s w Rzgowie – ul. Rawska 1, 95-030 Rzgów | tel. 42 632 15 48, fax 42 632 91 36 | lodz@pfhb.pl

– Oddział w Lublinie – ul. Bursaki 6, 20-150 Lublin | tel. 81 747 05 06, fax 81 747 37 26 | lublin@pfhb.pl

– Przedstawicielstwo w Rzeszowie – ul. Hanasiewicza 6, 35-103 Rzeszów | tel./fax 17 854 41 15 | rzeszow@pfhb.pl

– Przedstawicielstwo w Krakowie z/s w Zabierzowie – ul. Cmentarna 4, 32-080 Zabierzów | tel. 12 285 21 15, fax 12 285 43 47 | krakow@pfhb.pl

REGION OCENY – Poznań
ul. Naramowicka 135, 61-619 Poznań | tel. 61 827 69 00, fax 61 820-58-61 | poznan@pfhb.pl

– Oddział w Opolu – ul. Wrocławska 170, 45-836 Opole | tel. 77 457 23 20, fax 77 474 28 60 | opole@pfhb.pl

– Przedstawicielstwo we Wrocławiu – ul. Karkonoska 59, 53-015 Wrocław | tel. 71 330 69 40, fax 71 330 69 41 | wroclaw@pfhb.pl

– Przedstawicielstwo w Zielonej Górze – ul. Kożuchowska 15a, 65-364 Zielona Góra | tel./fax 68 320 23 24 | zielonagora@pfhb.pl

– Przedstawicielstwo w Kobiernie – ul. Klonowa 9, 63-714 Kobierno | tel. 62 725 27 11, fax 62 725 32 31 | sekretariat.kobierno@poznan.pfhb.pl

 

REGION OCENY – Bydgoszcz z/s w Minikowie
Minikowo 1b, 89-122 Minikowo | tel. 52 322 94 06, tel. 52 562 42 05, fax 52 562 42 40 | bydgoszcz@pfhb.pl

– Oddział w Koszalinie – ul. Partyzantów 15a, 75-411 Koszalin | tel. 94 343 00 25, fax 94 343 33 09 | koszalin@pfhb.pl

– Oddział w Gdańsku – ul. Na Stoku 48, 80-874 Gdańsk | tel./fax 58 302 32 15 | gdansk@pfhb.pl

– Oddział w Olsztynie z/s w Dorotowie – Dorotowo 398, 11-034 Stawiguda | tel. 89 527 76 31, fax 89 527 77 80 | olsztyn@pfhb.pl

 

 

Wydział Laboratoriów

Kierownik Wydziału Laboratoriów – Elżbieta Rybicka | tel. 85 741 42 60 | e.rybicka@pfhb.pl

Laboratorium – Oddział w Białymstoku z/s w Jeżewie Starym | PFHBiPM Region Oceny Parzniew
Jeżewo Stare 30, 16-080 Tykocin | tel. 85 741 42 60 | lab_bialystok@pfhb.pl

Laboratorium – Oddział w Bydgoszczy z/s w Minikowie | PFHBiPM Region Oceny Bydgoszcz 
Minikowo 1b, 89-122 Minikowo | tel: 52 562 42 28 | lom_bydgoszcz@pfhb.pl
przyjmowanie zleceń: 52 562 42 26 | rejestracja@bydgoszcz.pfhb.pl

Laboratorium – Oddział Kobierno | PFHBiPM Region Oceny Poznań
ul. Klonowa 9, 63-714 Kobierno | tel: 62 725 27 11, 62 725 32 31 | lab_kobierno@pfhb.pl

Laboratorium Oceny Mleka w Parzniewie | PFHBiPM Region Oceny Parzniew
ul. Przyszłości 1, 05-804 Pruszków | tel: 22 312 48 30, 22 312 48 23 | lab_parzniew@pfhb.pl, lom_parzniew@pfhb.pl

 

 

Doradcy żywieniowi

– Zbigniew Wróblewski | tel. 696 493 119 | z.wroblewski@pfhb.pl | pomorskie, warmińsko-mazurskie

– Krzysztof Duszczyk | tel. 696 493 132 | k.duszczyk@pfhb.pl | mazowieckie, łódzkie

– Marcin Szatkowski | tel. 510 161 391 | m.szatkowski@pfhb.pl | warmińsko-mazurskie, pomorskie, mazowieckie

– Anna Jatkowska | tel. 510 161 396 | a.jatkowska@pfhb.pl | podlaskie

– Włodzimierz Cholewiński | tel. 698 628 052 | w.cholewinski@pfhb.pl | łódzkie, dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie

– Michał Ptaszyński | tel. 510 161 387 | m.ptaszynski@pfhb.pl | opolskie, wielkopolskie

– Mariusz Zarzycki | tel. 696 719 732 | m.zarzycki@pfhb.pl | kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie

– Krzysztof Dąbrowski | tel. 696 493 155 | k.dabrowski@pfhb.pl | podlaskie

– Błażej Zielonka | tel. 604 279 331 | b.zielonka@pfhb.pl | śląskie, wielkopolskie

– Krzysztof Jakubowski | tel. 602 460 974 | k.jakubowski@pfhb.pl | lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie

– Grzegorz Siłuch | tel. 506 782 299 | g.siluch@pfhb.pl | mazowieckie, lubelskie, podlaskie

– Arkadiusz Kaźmierczak | tel. 573 900 672 | a.kazmierczak@pfhb.pl | wielkopolskie

 

Doradcy zootechniczni – Bydgoszcz

– Anna Strzyżewska | tel. 602 790 418 | a.strzyzewska@bydgoszcz.pfhb.pl | kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie

– Alicja Szultka | tel. 696 493 111 | a.szultka@gdansk.pfhb.pl | kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie

– Michał Szyło | tel. 604 988 746 | m.szylo@koszalin.pfhb.pl | kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie

– Roman Wasylczyszyn | tel. 696 493 115 | r.wasylczyszyn@olsztyn.pfhb.pl | kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie

 

 

Doradcy zootechniczni – Parzniew

– Robert Borowski | tel. 668 134 655 | r.borowski@lublin.pghb.pl | lubelskie, małopolskie, podkarpackie

– Marek Heda | tel. 602 497 931 | m.heda@parzniew.pfhb.pl | mazowieckie

– Sylwia Mucharska | tel. 696 493 154 | s.mucharska@bialystok.pfhb.pl | podlaskie

– Sławomir Stanek | tel. 668 131 102 | s.stanek@lodz.pfhb.pl | łódzkie, świętokrzyskie

– Jarosław Walczak | tel. 696 493 140 | j.walczak@parzniew.pfhb.pl | mazowieckie

 

 

Doradcy zootechniczni – Poznań

– Adam Borowski | tel. 698 628 051 | a.borowski@poznan.pfhb.pl | lubuskie, wielkopolskie

– Aneta Neneman | tel. 664 317 076 | a.neneman@poznan.pfhb.pl | wielkopolskie

– Ryszard Szulc | tel. 696 493 233 | r.szulc@opole.pfhb.pl | dolnośląskie, opolskie, śląskie

– Marcin Zwoliński | tel. 606 768 972 | m.zwolinski@poznan.pfhb.pl | wielkopolskie

 

 

SOL asystenci

tel. 22 290 00 92

– Katarzyna Kamola | sol_asystent@poznan.pfhb.pl | zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, wielkopolskie, opolskie, dolnośląskie, śląskie

– Justyna Szurek | sol_asysytent@parzniew.pfhb.pl | mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie, małopolskie

– Sławomir Olędzki |sol_asystent@bialystok.pfhb.pl | podlaskie, warmińsko-mazurskie

 

 

 

 

Centrum Genetyczne PFHBiPM

ul. J. H. Dąbrowskiego 79 A, 60-529 Poznań | tel. 61 222 39 87 | info@cgen.pl
Dyrektor Centrum Genetycznego – dr hab. Tomasz Strabel | t.strabel@cgen.pl/


 

Dział Hodowli

ul. Żurawia 22 / lok. 401, 00-515 Warszawa | tel. 22 502 33 23, 22 502 33 49, fax 22 502 33 24 | pfhb@pfhb.pl

Dyrektor ds. Hodowli – Agnieszka Nowosielska | tel. 661 808 002 | a.nowosielska@pfhb.pl

Kierownik Działu Hodowli – Roman Januszewski | tel. 505 107 237 | r.januszewski@pfhb.pl

Zastępca Kierownika Działu Hodowli – Marek Solarek | tel. 505 107 235 | m.solarek@pfhb.pl


Biura regionalne działu Hodowli

– Białystok z/s w Jeżewie Starym | Jeżewo Stare 30, 16-080 Tykocin | tel. 85 743 38 54

– Bydgoszcz z/s w Minikowie | Minikowo 1b, 89-122 Minikowo | tel. 52 562 42 31

– Gdańsk | ul. Na Stoku 48, 80-874 Gdańsk | tel. 58 302 32 15

– Gostyń | ul. Wrocławska 154, 63-800 Gostyń | tel. 65 572 22 43

– Kobierno | ul. Klonowa 9, 63-714 Kobierno | tel. 661 808 010 ​

– Koszalin | ul. Partyzantów 15a, 75-411 Koszalin | tel. 94 343 11 04

– Lublin | ul. Bursaki 6, 20-150 Lublin | tel. 81 744 15 06

– Łódź z/s w Rzgowie | ul. Rawska 1, 95-030 Rzgów | tel. 42 630 16 87

– Olsztyn z/s w Dorotowie | Dorotowo 398, 11-034 Stawiguda | tel. 89 527 79 53

– Poznań | ul. Naramowicka 135, 61-619 Poznań | tel. 61 827 69 16 lub 22

– Zabierzów k. Krakowa | ul. Cmentarna 4, 32-080 Zabierzów | tel. 12 257 97 54

 

Laboratorium Genetyki Bydła z/s w Parzniewie | PFHBiPM Region Oceny Parzniew
ul. Przyszłości 1, 05-804 Pruszków | tel. 22 312 48 16 | laboratoriumgenetyki@pfhb.pl
Kierownik Laboratorium Genetyki Bydła – Dariusz Kamola 663 808 064 | d.kamola@pfhb.pl
 


Doradcy ds. hodowli

dolnośląskie
– Czesław Kamiński | tel. 505 107 243 | cz.kaminski@pfhb.pl
– Emilian Pogorzelak | tel. 661 808 010 | e.pogorzelak@pfhb.pl 

kujawsko-pomorskie
– Krystian Korytkowski | tel. 661 808 004 | k.korytkowski@pfhb.pl 
– Jacek Wyrębski | tel. 661 808 025 | j.wyrebski@pfhb.pl

lubelskie
– Ireneusz Dybciak | tel. 696 779 370 | i.dybciak@pfhb.pl
– Irena Trojanowska | tel. 661 808 012 | i.trojanowska@pfhb.pl
– Mateusz Zbiciak | tel. 661 808 019 | m.zbiciak@pfhb.pl

lubuskie
– Paweł Przybylak | tel. 661 808 016 | p.przybylak@pfhb.pl
– Czesław Kamiński | tel. 505 107 243 | cz.kaminski@pfhb.pl
– Sławomir Kuczyński tel. 61 827 69 22 | s.kuczynski@pfhb.pl

łódzkie
– Marek Solarek | tel. 505 107 235 | m.solarek@pfhb.pl
– Krzysztof Gałązka | tel. 661 808 009 | k.galazka@pfhb.pl
– Aneta Bartkowiak-Klaba | tel. 61 827 69 22 | a.bartkowiak@pfhb.pl

małopolskie
– Piotr Kowol | tel. 661 808 011 | p.kowol@pfhb.pl
– Paweł Ruchała | tel. 691 808 043 | p.ruchala@pfhb.pl

mazowieckie
– Ireneusz Dybciak | tel. 696 779 370 | i.dybciak@pfhb.pl
– Tomasz Kostro | tel. 696 099 542 | t.kostro@pfhb.pl
– Jarosław Pindel | tel. 661 808 029 | j.pindel@pfhb.pl
– Marek Solarek | tel. 505 107 235 | m.solarek@pfhb.pl
– Janusz Tercjak | tel. 661 808 015 | j.tercjak@pfhb.pl
– Jacek Wyrębski | tel. 661 808 025 | j.wyrebski@pfhb.pl

opolskie
– Emilian Pogorzelak | tel. 661 808 010 | e.pogorzelak@pfhb.pl
– Grzegorz Przyjemski | tel. 505 107 245 | g.przyjemski@pfhb.pl

podkarpackie
– Piotr Kowol | tel. 661 808 011 | p.kowol@pfhb.pl
– Paweł Ruchała | tel. 691 808 043 | p.ruchala@pfhb.pl
– Mateusz Zbiciak | tel. 661 808 019 | m.zbiciak@pfhb.pl

podlaskie
– Ireneusz Dybciak | tel. 696 779 370 | i.dybciak@pfhb.pl
– Mieczysław Kopiczko | tel. 661 808 003 | m.kopiczko@pfhb.pl
– Tomasz Kostro | tel. 696 099 542 | t.kostro@pfhb.pl
– Jan Szumski | tel. 661 808 027 | j.szumski@pfhb.pl 

pomorskie
– Mirosław Anaczkowski | tel. 661 808 006 | m.anaczkowski@pfhb.pl
– Leszek Materna | tel. 505 107 242 | l.materna@pfhb.pl 
– Sławomir Piejaś | tel. 661 808 007 | s.piejas@pfhb.pl 

śląskie
– Grzegorz Przyjemski | tel. 505 107 245 | g.przyjemski@pfhb.pl

świętokrzyskie
– Krzysztof Gałązka | tel. 661 808 009 | k.galazka@pfhb.pl 

warmińsko-mazurskie
– Mirosław Anaczkowski | tel. 661 808 006 | m.anaczkowski@pfhb.pl 
– Mieczysław Kopiczko | tel. 661 808 003 | m.kopiczko@pfhb.pl

wielkopolskie
– Paweł Przybylak | tel. 661 808 016 | p.przybylak@pfhb.pl 
– Eugeniusz Orzechowski | tel. 505 107 246 | e.orzechowski@pfhb.pl
– Andrzej Toroński | tel. 505 107 240 | a.toronski@pfhb.pl

zachodniopomorskie
– Leszek Materna | tel. 505 107 242 | l.materna@pfhb.pl
– Sławomir Piejaś | tel. 661 808 007 | s.piejas@pfhb.pl 
– Aneta Bartkowiak-Klaba tel. 61 827 69 22 | a.bartkowiak@pfhb.pl
– Sławomir Kuczyński tel. 61 827 69 22 | s.kuczynski@pfhb.pl

 

Wydział Finansów i Księgowości

tel. 22 502 33 46
Główny Księgowy – Maria Duniec | tel. 22 502 33 19 | m.duniec@pfhb.pl
Z-ca Głównego Księgowego – Elżbieta Czajka | tel. 22 502 33 12 | e.czajka@pfhb.pl

 

 

Wydział Promocji

Kierownik Wydziału Promocji – Dorota Grabarska | tel. 661 808 008 | d.grabarska@pfhb.pl

 

 

 

Wydział Administracyjny

Kierownik Wydziału Administracyjnego – Magdalena Szymańska | tel. 22 502 33 25 | m.szymanska@pfhb.pl

 

 

 

Wydział Spraw Pracowniczych

Kierownik Wydziału Spraw Pracowniczych – Katarzyna Ratajczak | tel. 22 502 33 45 | k.ratajczak@pfhb.pl

 

 

 

Wydział Informatyki

Kierownik Wydziału Informatyki – Piotr Goździkiewicz | tel. 22 502 33 38 | p.gozdzikiewicz@pfhb.pl

 

 

 

Wydział Badań i Rozwoju

Kierownik Wydziału Badań i Rozwoju – Krzysztof Słoniewski | tel. 22 502 33 89 | k.sloniewski@pfhb.pl

 

 

 

Samodzielne stanowiska pracy

Specjalista ds. funduszy promocji żywności – Katarzyna Rabiak | tel. 22 502 33 17 | k.rabiak@pfhb.pl

Analityk rynku mleka – Dorota Śmigielska | tel. 22 502 33 17 | d.smigielska@pfhb.pl

Obrót materiałem hodowlanym
– ogłoszenia ul. Żurawia 22, 00-515 Warszawa | tel. 22 502 33 21, fax 22 502 33 44 | ogloszenia@pfhb.pl

Główny specjalista ds. ochrony danych osobowych
– Justyna Dudzińska | tel. 22 100 91 11, daneosobowe@pfhb.pl, j.dudzinska@pfhb.pl  

    Hichb 2019 nr07 lq sm

    Hodowla i Chów Bydła

    W numerze 7 / 2019: Indeks ekonomiczny w programie hodowlanym

     

    Mleczna Gala to jedno z najdonioślejszych wydarzeń w kalendarzu imprez hodowlanych. Raz do roku, na zaproszenie Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka spotykają się najlepsi polscy hodowcy, aby wspólnie świętować sukcesy swoich gospodarstw. Tegoroczna, 6. już Gala odbyła się w Jachrance i miała szczególny charakter, ponieważ - po pierwsze, impreza zmieniła swoją formułę, i na gości czekała nie tylko tytułowa uroczystość, ale także wydany z tej okazji bankiet. Kolejną nowością były dwie nowe kategorie dotyczące pokroju i genetyki w utrzymywanych stadach, świadczące w dobitny sposób o rozwoju rodzimej hodowli. Ciekawych, jak przebiegła ta doniosła impreza, kto w niej uczestniczył i jakie były zaprezentowane podczas niej wyniki hodowlane, zapraszamy do lipcowego numeru naszego miesięcznika, gdzie Mlecznej Gali 2019 jest poświęcony cały Temat Numeru. Oprócz tego, w najnowszym wydaniu naszego czasopisma przedstawiamy małą, ale prężną serowarnię w Pałukach, a także prezentujemy największą na Mazowszu i jedną z największych w naszm kraju oborę Państwa Duszaków, w której uroczystym otwarciu uczestniczyliśmy. Z redakcyjną wizytą odwiedziliśmy także mleczarnię Spomlek, która obchodzi swoje 110 urodziny, a także regionalne i wojewódzkie wystawy bydła na terenie całego kraju. Informujemy także o bardzo ważnym wydarzeniu. 18 czerwca odbyło się kolejne posiedzenie konsorcjum Genomiki Polskiej, na którym zdecydowano, że genotypy europejskich samic (około 30 tys.), udostępnione Polsce przez europejską spółdzielnię EuroGenomics, mogą być wykorzystywane przez Polską Federację do opracowywania kolejnych cech wartości hodowlanej bydła mlecznego. Jak nietrudno się domyśleć daje to ogromne możliwości dla rozwoju rodzimej hodowli! W 7 numerze „Hodowli i Chowu Bydła” nie zabraknie także najnowszych informacji z dziedziny żywienia, chowu, ekonomiki i nowości technologicznych. Serdecznie zapraszamy do lektury.

    KALENDARZ WYSTAW


    NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W ROKU

    Sierpień 2019
    PN WT SR CZW PT SO ND
    29 30 31 1 2 3 4
    5 6 7 8 9 10 11
    12 13 14 15 16 17 18
    19 20 21 22 23 24 25
    26 27 28 29 30 31 1

    *Pola zaznaczone gwiazdką sa obowiązkowe


    Jak nas znaleźć?

    Siedziba główna PFHBiPM znajduje sie w Warszawie na ul. Żurawiej 22